Tags

  Фінальний проект - Короленко Марія

  Тема: "Надія для сиріт"

  Обов’язок держави – піклуватись про дітей, позбавлених батьківської опіки. Такі діти в кращому випадку живуть у школах інтернатах та дитячих будинках, в гіршому на вулицях. Більшість з них майже все своє життя прожили в дитбудинках, а після їх закінчення вони зустрічаються з реальним життям. Є такі, що після закінчення не знають як жити окремо, як влаштувати побут. Про людей, які допомагають адаптуватись до повсякденного життя далі у сюжеті Марії Короленко

  Я приїхала до центру „Надія для сиріт”, який займається дітьми та повнолітніми які були позбавлені батьківської опіки. Усі навкруги щось роблять, хто готує, хто прибирає, хто щось майструє. Це молоді люди, які закінчили школи-інтернати, яким потрібно адаптуватися до реально життя.

  Мене зустрічає Серафима Бугакова, волонтерка, яка займається влаштуванням цього центру. Сіма у цій програмі вже півтора роки, починала, ще за студентських часів з допомоги дітям у дитячих будинках та інтернатах, тепер вирішила приєднатись до допомоги повнолітнім.

  «Ну, все починалося з просто роботи з інтернатами. Проте ми подивились на результати, що в інтернатах звичайно всі діти дуже талановиті, проте їх дуже багато, тому розвивати їх усіх не можуть вихователі та викладачі. І виходить так, що після закінчення інтернату вони не знають що їм робити. Мотивації в них немає, зовсім ніякої. Вони думають, що їм всі все повинні давати. Проте це не так. І наша держава не дуже про них піклується, тому хотілося б мати нормальне майбутнє з цими дітьми.»

  „Діти” – саме так називають організатори учасників цього центру. Волонтери приблизно одного з ними віку, але спілкуються як з молодшими братами та сестрами. Усі приїжджі, майже всі навчаються не в Києві. Щоб програма працювала ефективніше, діти приїжджають сюди в п’ятницю ввечері, всю суботу проводять за заняттями з волонтерами та на майстер-класах. В Неділю їздять до церкви та роз’їжджаються по домівках. Вихідці з інтернатів, та дитячих будинків інколи не знають як вирішити побутові проблеми, починаючи від того як вкрутити лампочку до звичайного приготування їжі. Волонтери, такі я Сіма допомагають їм навчитись всім цим речам.

  «Особисто я навчала дівчаток готувати, прибирати, як слідкувати за собою. Такі стандартні речі, які вчить мати, проте в них не було такої можливості навчитись.»

  Окрім цього для дітей проводять різні майстер-класи з живопису, танців, співу, всього того, чого вони не мали у дитинстві. Більш досвідчені діляться своїм знанням зі своїми друзями. Сьогодні учасниця програми Катя розповідала всім як правильно робити портретні фотографії.

  „Надія для сиріт” організована парафіянами протестантської церкви Євгеном Івашко та Юлією Калюжною. В програму адаптації входять розмови про Бога та поїздки до церкви. На думку організаторів, дітям потрібно на когось спиратись та мати з приклад. Оскільки батьків в дітей немає, то для них прикладом є Бог та Іісус Христос. Організатори під час мого відвідування працювали над зимовим дитячим табором і в центрі їх не було. Пан Івашко був закордоном зустрічі зі спонсорами. А от Юлією я зв’язалась по телефону і вона розповіла, що центр допомоги існує вже 15 років. Програма вихідного дня була створена 10 років тому.

  «Більшість, дуже багато учнів, які вже давно з нами, росли з 6 років, над якими ми мели опіку і вони до нас приїжджали. Вони зараз вже дуже дорослі і зараз вони в нашій команді. Вони також працюють в організації, створюють табори. Тобто фактично вони виконують ту саму роботу, яку ми виконували для них.»

  Один з таких випускників Радік, поділився розповів зі мною, чому саме він їздить на вихідні у центр:

  «Так як я випускник, і багато таких як я випускників інтернатів. Їм зараз важко. А ми приїжджаємо туди і нам подобається. Команда дуже весела. Я сам з гуртожитку. І воно так...ну ви знаєте. Навчання....інші речі. А тут саме дім. І це якесь розмаїття. І це близьке мене, рідне. І одразу стає тепло, коли думаю „О! Завтра я їду туди!” І це не просто тусовка. Ми й до церкви ходимо і всі ці друзі приїжджають.»

  „Надія для сиріт” не державна організація, і кошти отримує завдяки закордонним спонсорам. Загалом це американські протестантські церкви. Окрім того організація допомагає всиновлювати дітей та посилати вже повнолітніх закордон на навчання. Сіма також допомагала дітям знайти навчання або батьків закордоном.

  «Коли вони навчались в інтернатах і ще були малими, в них були такі поїздки. Вони, можливо в літку, їздили до Італії, або ще кудись до Франції і їх брали туди. І в деяких буле вже можливість поїхати туди навчатись.»

  Організація займається влаштуванням дитячих таборів для сиріт, в яких вожаті, це випускники цих програм та волонтери. Сіма поділилася зі мною, що в майбутньому хоче розширити центр, що він міг прийняти до себе більше дітей, які потребують допомоги.

  Comments

  Deynychenko Ruslan
  Dec 12, 2011

  Маша, перевірте пліз текст - виправте очєпяткі.

  Короленко Марія
  Dec 18, 2011

  виправила)))

  /groups/201112/search/index.rss?tag=hotlist/groups/201112/search/?tag=hotWhat’s HotHotListHot!?tag=hot1/groups/201112/sidebar/HotListstelmahСтельмах Ірина2011-12-11 00:15:45+00:002011-12-11 00:15:45updated4Added tag - музиканти, метро, київdeynychenkoDeynychenko Ruslan2011-12-11 00:10:42+00:002011-12-11 00:10:42addTag3Added tag - hotdeynychenkoDeynychenko Ruslan2011-12-11 00:10:28+00:002011-12-11 00:10:28addTag2First createddeynychenkoDeynychenko Ruslan2011-12-05 08:55:53+00:002011-12-05 08:55:53created1wiki2011-12-11T00:15:45+00:00groups/201112/wiki/cf48fFalseФІнальний проеект - Стельмах Ірина/groups/201112/wiki/cf48f/____.htmlСтельмах Ірина4 updatesФІнальний проеект - Стельмах Ірина Часто ці люди невидимі. Щодня ми заклопотано проходимо повз, нерідко ловлячи лише невеличкі фрагменти їхньої гри. Музиканти у переходах – тала...Falsestelmah2011-12-11T00:15:45+00:00hot/groups/201112/search/index.rss?sort=modifiedDate&kind=all&sortDirection=reverse&excludePages=wiki/welcomelist/groups/201112/search/?sort=modifiedDate&kind=all&sortDirection=reverse&excludePages=wiki/welcomeRecent ChangesRecentChangesListUpdates?sort=modifiedDate&kind=all&sortDirection=reverse&excludePages=wiki/welcome0/groups/201112/sidebar/RecentChangesListmodifiedDateallRecent ChangesRecentChangesListUpdateswiki/welcomeNo recent changes.reverse5search